Loading Events

LEARNING AGILITY – koncept a diagnostický nástroj Thalento

February 28 @ 11:00 am - 12:00 pm

|

Navigation

Mezinárodní webinář 28.2. v 11 hodin

Learning Agilita =  Prediktor úspěchu v práci

Inteligence a vzdělání již nejsou jedinými faktory úspěchu na pracovišti

„Learning agilita spočívá v tom, že se umíte učit – víte, co dělat, když si neumíte dát rady“ (George Hallenbeck)

Dnešní pracovní prostředí se neustále mění a je velmi nepředvídatelné: technologické inovace, nedostatek kvalifikovaných pracovních sil na specifické pozice, organizační mobilita a jiné trendy na trhu. Jsme neustále vystaveni změnám, ať už doma nebo v práci. Proto je stále důležitější, abychom jako organizace byli dosti inovativní na to, abychom vynikli a všimli si nás.

Jaký typ zaměstnance však potřebujete k tomu, abyste tohoto účelu dosáhli?

 

Koncept  „Learning Agility“

Learning agilita je významným prediktorem budoucího pracovního úspěchu zaměstnance (spolu s pracovními zkušenostmi, úrovní vzdělání nebo IQ ). Vaše inteligence tvoří nezbytný základ, který potřebujete k tomu, abyste dokázali rychle zpracovat informace. Na druhé straně, vaše learning agilita se vztahuje na váš postoj, motivaci a zvědavost při hledání nových příležitostí k učení.

Tam, kde flexibilní zaměstnanci dobře zvládají se změny a odváží se je iniciovat, jiní váhají a drží se zažitých zvyků. Tato schopnost – learning agilita – neustále se přizpůsobovat, je v dnešním pracovním prostředí klíčová.

Právě proto se v posledních desetiletích uskutečnilo mnoho výzkumů v oblasti learning agility, schopnosti rychle si vytvořit nové a efektivní chování v měnících se podmínkách.

„Úspěch dnes vyžaduje agilitu a snahu neustále přehodnocovat, oživovat, reagovat a inovovat.“ (Bill Gates)

 

 

Odborná literatura rozděluje koncept Learning Agility do několika základních pilířů.

 

 

Změnová agilita (Change Agility)

Změnová agilita představuje nadšení experimentovat. Lidé s vysokým skóre v oblasti změnové agility se nevyhýbají neznámým činnostem, ale rádi se do nich pouštějí, rádi objevují a nacházejí potěšení ve „všem novém“.

Výsledková agilita (Results Agility)

Výsledková agilita je o dosahování výsledků i v náročných podmínkách. Lidé, kteří dosahují vysoké skóre v oblasti výsledkové agility, jsou schopni dobře pracovat pod tlakem, vyzařují sebedůvěru a dokáží inspirovat ostatní, aby ze sebe dostali to nejlepší.

Mentální agilita (Mental Agility)

Mentální agilita je schopnost analyzovat informace nebo problém z různých úhlů pohledu. Lidé, kteří dosahují vysokého skóre v oblasti mentální agility, mají rádi složité situace, rychle si spojují logické souvislosti a rádi vysvětlují svůj způsob myšlení i ostatním. Jejich otevřený pohled podněcuje/ podporuje kreativitu. (encourages creativity)

Sociální agilita (People agility)

Sociální agilita znamená sebepoznání a porozumění jiným lidem. Lidé s vysokým skóre v oblasti sociální agility chtějí rozumět ostatním, čímž se jim daří získávat i více zpětné vazby a informací. Mají smysl pro diverzitu a styl své práce nebo projevu dokáží snadno přizpůsobit cílové skupině.

Kariérní agilita (Career Agility)

Kariérní agilita (Career Agility) se vztahuje na postoj jednotlivce k převzetí kontroly a řízení své vlastní kariéry. Lidé s vysokým skórem v oblasti kariérní agility se snadno přizpůsobují měnícím se okolnostem v rámci své vlastní pozice nebo snadno přebírají úkoly mimo svou vlastní roli.

 

 

 

Learning agilitu dokážeme měřit

Společnost Thalento již léta vyvíjí řešení, která mapují osobnost, motivaci, schopnosti a dovednosti zaměstnanců. Tímto způsobem denně podporujeme profesionály v HR oblasti při výběru správných zaměstnanců, kterým pomáháme růst v rámci organizace.

Ve spolupráci se společností TalentLogiQs™, Thalento vyvinulo nový nástroj specificky zaměřený na objektivní měření Learning Agility. Nástroj pro odhalení úrovně learning agility u každého potenciálního kandidáta nebo kolegy! Objevte nejnovější hodnotící nástroj v našem portfoliu.

 

 

Zajímá Vás koncept Learning Agility?

Zveme vás na náš mezinárodní webinář v anglické jazyce

Úterý 28. února  11:00 – 12:00  

Na webináři se dozvíte, jak společnost Thalento pomocí dotazníku měří tento koncept a jak tento nástroj může pomoci při posouzení potenciálu.

Budete mít možnost seznámit se s dotazníkem Learning Agility, které je silným nástrojem v boji o talenty. Během přibližně 40 minut se dozvíte všechny detaily o tomto nástroji.

Během webináře vám přiblížíme koncept z literatury a to, jak jsme jej přetavili do měřitelného modelu. Blíže se podíváme na hodnocení; interpretaci výstupní zprávy a ukážeme si všechny možnosti využití.

 

Přihlaste se ZDE nebo prostřednictvím linku níže.

https://thalento.clickmeeting.com/522753376/register

 

Více informací o konceptu Learning Agility na naší stránce:

Webstránka Learning Agility

 

Máte nějaké konkrétní otázky nebo Vás zajímá cokoli dalšího?

Neváhejte nás kontaktovat na imagelab@imagelab.cz

Details

  • Start:
    February 28 @ 11:00 am
  • End:
    February 28 @ 12:00 pm
  • Event Category:

Organizer

Kateřina Kalendová

Venue

Navigation