Štepánka Křížová

Ať se potkáme na tréninku či DC, při koučování nebo například při zavádění systému hodnocení, přistupuji k práci naplno, poctivě a nabízím to, čemu věřím a mám ověřené praxí.

Moje role

Jsem lektorka, konzultantka a vedoucí vzdělávacích a poradenských projektů.

Na jakých projektech můžeme spolupracovat

Potřebujete-li pro Vaše manažery nebo odborné pracovníky intenzívní trénink zaměřený na konkrétní dovednosti nebo kompetence, můžeme se setkat nad projektem Training Centre. V něm projdou účastníci během dne nejen několika modelovými situacemi, ale získají rovněž v bezpečném prostředí podrobnou zpětnou vazbu.
Vybíráte-li kandidáty na nové pozice nebo chcete-li identifikovat talenty z Vašich řad, můžeme se setkat při realizaci Assessment nebo Development Cetre, které pro Vás připravím od návrhu obsahu až po zpětné vazby a skupinové výstupy.
Jsou Vaši manažeři již „přeškoleni“ a hledají podporu „z jiného soudku“? Můžeme se setkat u Kazuistického semináře, kde strukturovanou metodou projdeme případy z praxe a „posdílíme“ inspirace pro cesty k řešení.

Teoretické zázemí

Vystudovala jsem jednooborovou psychologii na FF MU v Brně. Absolvovala jsem akreditovaný výcvikový program pro poradenství a psychoterapii zaměřený na klienta PCA (Rogersovský přístup).

Odborné zkušenosti

Mám 8 let zkušeností s vedením rozvojových programů pro celou řadu cílových skupin, od personalistů přes top management až po pracovníky IT či práci s nezaměstnanými.
Ze vzdělávání se nejvíce zaměřuji na oblast komunikace v manažerském prostředí, od vedení lidí a týmů po zvládání obtížných komunikačních situací. Z poradenství jsem v Image Labu patronem Assessment / Development Centres.

Certifikáty, publikační činnost, originální metodiky

Jsem autorkou řady rozvojových programů a učebnic, mou aktualitou je nyní zbrusu nová učebnice Zvládání stresu. Jsem spoluautorkou  tréninkovo-diagnostikcé metodiky Training Centre, která pomocí intenzívního tréninku a zpětné vazby rozvíjí manažersko-komunikační potenciál. K dalším mým počinům patří např. Měření a rozvoj kompetencí: součást strategie úspěšných firem, časopis HR management 02/09, vydavatelství Economia. Spoluautorka publikace „Program Nová šance – Jak pracovat s nezaměstnanými, zkušenosti, metodika“.

Co mě na mé práci fascinuje

Vidět lidi růst, rozvíjet se. Úžasné je, že spolu s druhými se učím i já. Také se mi potvrzuje, že tuto práci je třeba dělat s pokorou, když chybí, začne to někde dřít.

Kde beru energii

Z dobrého jídla a vína, které ráda připravuji a konzumuji v kruhu kamarádů. Z pobytu v přírodě s manželem, nejčastěji v sedle kola nebo při chůzi po kopcích. Když potřebuji dobíjet sama, baví mě kutit nebo číst, nejraději antickou a židovskou literaturu.

Jakou knížku bych Vám doporučila

Leon Uris – Exodus a cokoli od Irvina Yaloma

Moje oblíbená místa

Z českých luhů a hájů je to Nová Ves pod Pleší a celé Brdy. Když se vyšplhám na kopec, ze kterého je vidět do dáli, vždycky mě to vlastenecky chytí u srdce, jak je ta naše země krásná. Ze zahraničí je to oblast mezi Mrtvým a Rudým mořem, zejména poušť.